Specjalistyczne Centrum Stomatologii Estetycznej

Ortodoncja

W Specjalistycznym Centrum Stomatologii Estetycznej Dental Star szczególne miejsce zajmuje nowoczesna ortodoncja.

Jako specjalistka protetyki stomatologicznej i Master of Science in Orthodontics  po studiach podyplomowych z ortodoncji w Akademickiej Poliklinice Stomatologicznej we Wrocławiu, mam szeroką wiedzę nie tylko z diagnostyki i leczenia wad ortodontycznych, ale również z zakresu rehabilitacji stawów skroniowo – żuchwowych oraz prawidłowej okluzji. Szczególny nacisk kładę na kompleksowe leczenie, zapewniające trwałość uzyskanych efektów. Ogromna dawka wiedzy zdobyta podczas specjalizacji najpierw z protetyki stomatologicznej, a następnie na zagranicznej specjalizacji z ortodoncji, na licznych kursach światowej sławy specjalistów oraz z najlepszej literatury medycznej, pozwala mi proponować pacjentom leczenie na najwyższym poziomie unikając zbędnego usuwania zdrowych zębów.
Często właściwe leczenie ortodontyczne musi być poprzedzone stosowaniem innych pomocniczych aparatów zapewniających odpowiednią ilość miejsca w kości dla prawidłowego ustawienia zębów i właściwych relacji między szczęką a żuchwą. Są niestety sytuacje, w których konieczne jest usunięcie niektórych zębów, ale wobec najnowocześniejszych możliwości jest to ograniczone jedynie do skrajnych przypadków.
Dlatego też każde leczenie poprzedzone jest dokładnym badaniem diagnostycznym, wyciskami cyfrowymi nowoczesnym skanerem 3Shape Trios, zdjęciami rtg i fotografiami twarzy i zębów, często oceną położenia głów wyrostków kłykciowych w stawach skroniowo – żuchwowych oraz tzw. deprogramacją. Dopiero na podstawie uzyskanych informacji zostaje ułożony odpowiedni plan lub plany leczenia.
Ortodoncja Białystok - Dental Star
Clear Aligner - Ortodonta Białystok Dental Star
W Centrum Stomatologii Estetycznej Dental Star szczególną troską otaczamy dzieci i młodzież, u których różnymi rodzajami aparatów stałych lub zdejmowanych możemy wpłynąć na modyfikację wzrostu kości oraz zapobiegać skutkom wczesnych nieprawidłowości. Nierzadko wpływa to nie tylko na piękny uśmiech, ale również na znaczną poprawę twarzy młodego pacjenta.

Pracujemy na zamkach i materiałach najlepszych firm, aby leczenie przebiegało szybko i sprawnie. Dbamy również o komfort i wygodę pacjentów.

Rezerwacji terminu wizyt można dokonać nie tylko osobiście i telefonicznie, ale również za pośrednictwem portalu znany lekarz. Płatność za usługi może być dokonana gotówką, kartą lub systemem ratalnym MediRaty.

Czas trwania tradycyjnego leczenia ortodontycznego jest w dużym stopniu zależny od rodzaju wady zgryzu. Przeciętnie trwa od 1,5 do 3 lat.
Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, w naszym Centrum oferujemy leczenie przeźroczystymi nakładkami Clear Aligner. Pozwalają one w sposób niewidoczny i niezwykle komfortowy dla pacjenta wyeliminować niektóre nieprawidłowości zębowe bez naklejania zamków. Czas leczenia jest zwykle krótszy i zamyka się w kilku miesiącach.

Aparty ortodontyczne jednoszczękowe – Galeria